Ceník umělého kamene AVONITE

Vyplňte náš kontaktní formulář a my Vám rádi zašleme aktuální ceny umělého kamene Avonite. 

Ceny umělého kamene AVONITE

Umělý kámen typu Solid Surface je materiál vyráběný základně v deskovině a tuto deskovinu zpracovává školený a certifikovaný zpracovatel. Cena deskoviny se liší nejen podle výrobce/značky, ale i podle zvoleného dekoru. Plné barvy (SOLID, Unicolor) bývají levnější a se zrnitostí a s kovovými odlesky cena roste.

Pro použití na kuchyňské pracovní desky je určena tloušťka deskoviny 12,7mm - na ni výrobci drží často i nadstandardní záruku. Výrobci dodávají i jiné tloušťky - 6 mm, 9 mm, 18 mm a v poslední době i 3mm. Ceny "tenčích" desek jsou za m2 nižší, nicméně neklesají lineárně - nemalý podíl ceny vyráběné desky tvoří broušení povrchu, které je nutné pro všechny tloušťky desek.

Tab.: Orientační porovnání cen umělého kamene AVONITE a Corian při použití na kuchyňskou pracovní desku*

Ceník umělého kamene AVONITE a umělého kamene Corian

* Ceny za běžný metr pracovní desky zahrnují výřez na baterii, sklokeramickou desku a dřez.

Dolní hranice ceny je dána provedením čelní hrany ve tvaru "L" bez těsnící lišty. Horní hranice odpovídá provedením s podtahem, těsnící lištou 40 mm (viz. doporučené provedení).

Ceny jsou propočteny při optimálním využití desky délky 3,6 m.

Cena výrobku z umělého kamene je tvořena nejen cenou deskoviny, ale také se zde výrazně promítá cena zpracování – dělení, řezání otvorů a výřezů, lepení spojů a jejich broušení a leštění.

Vzorové provedení kuchyňské pracovní desky

Schéma kuchyňské pracovní desky z umělého kamene

V případě že máte jakýkoli jiný dotaz (k odběru desek, k technologiím) nebo máte zájem o prezentaci materiálu (vhodné seznamení s technologiemi pro architekty, designery a studia) kontaktujte nás prosím prostřednictvím kontaktního formuláře.

 

Partnerské weby: